Laima Eglīte

1945

Biogrāfija

Beigusi J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu. No 1969. gada regulāri piedalās glezniecības izstādēs Latvijā un ārzemēs. Radošais darbs jau daudzus gadus ir saistīts arī ar grāmatu ilustrēšanu un animācijas filmu veidošanu studijā Dauka.

1982. gadā L. Eglīte saņēmusi Pastariņa prēmiju (Viks. Zemūdens bara lielā diena: fantastiska pasaka bērniem un pieaugušajiem. R.: Liesma, 1985). 1990. gadā piedalījusies IV Starptautiskajā Grāmatu grafikas triennālē Viļņā. 2007. gadā L. Eglītes ilustrētā grāmata Kā uzburt sniegu: dzejoļi. (I. Samauska. R.: liels un mazs, 2006) nominēta gan Gada balvai grāmatniecībā, gan Jāņa Baltvilka balvai. Bet 2009. un 2010. gadā abām minētajām balvām nominēta arī I. Zanderes grāmata Karalis ezis (ilustrācijas L. Eglīte, māksliniece Ū. Laukmane. R.: liels un mazs, 2009).

 

 

Veidojot ilustrācijas ienirstu teksta autora pasaulē, radu tēlus, vidi un vēl kādu aktuālu vai man nozīmīgu zemtekstu, ko arvien netieši iekodēju attēlos... (Laima Eglīte)