Akcija “Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!” 2019

Aicinām vīriešus - tēvus, lielos brāļus, vectēvus un krusttēvus, piedalīties lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ). Tās ietvaros norisināsies akcija “Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!” ar vērtīgām balvām, kuras laimētāji varēs izmantot kopā ar ģimeni.

Kāpēc organizējam akciju?

Lasīšanas programmas Vecāku žūrija ietvaros esam novērojuši, ka vīriešiem ir grūtāk atrast motivāciju daiļliteratūras lasīšanai, tajā skaitā arī grāmatu lasīšanai kopā ar bērniem. Pētījumos pamatots, ka vispozitīvākais iespaids bērniem par lasīšanu rodas, klausoties tēva vai vectēva balsī, kamēr viņš lasa priekšā grāmatu. Ar savu piemēru vīrietis apliecina, ka lasīšana ir svarīga, visas dzīves laikā noderīga prasme, kas ir jāattīsta un jāpraktizē. Grāmatu lasīšana sniedz atbildes uz dažādiem dzīves jautājumiem, bet augstvērtīgas daiļliteratūras lasīšana sniedz arī lielu prieku un vērtīgas pārdomas.

Aicinām vīriešus izlasīt 4 jaunas pieaugušo literatūras grāmatas, kuras atlasījuši literatūras eksperti. Lai veidotu dialogu ar ģimenē augošo jauno paaudzi un motivētu bērnus lasīt, programmas ietvaros jāizlasa arī 2 grāmatas no Bērnu/Jauniešu žūrijas grāmatu kolekcijas pēc paša (vai kopīgi ar bērnu) veiktas izvēles.

BJVŽ mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par gāmatām, sekmēt augstvērtīgas oriģinālliteratūras izplatību.
Lasi un laimē kādu no 29 vasaras piedzīvojumiem kopā ar ģimeni!
 • TALLINK kruīza ceļojumu Rīga-Stokholma-Rīga 1-4 personām A klases kājītē;
  ·         Rīgas Motormuzeja ielūgumus 10 ģimenēm;
  ·         ABpark Spice Home biļetes 5 ģimenēm;
  ·         Džungļu parka ielūgumus 5 ģimenēm;
  ·         Rīgas Zooloģiskā dārza ieejas kartes 5 ģimenēm;
  ·         Latvijas Leļļu teātraielūgumus 3 ģimenēm.

Kā piedalīties?

 1. Dodies uz bibliotēku un vaicā bibliotekāram par Bērnu, jauniešu un vecāku žūriju. Sev tuvāko bibliotēku meklē BJVŽ dalībnieku kartē - https://ej.uz/bjvz_dalibnieki;
 2. piesakies dalībai Vecāku žūrijā;
 3. izlasi 4 grāmatas no Vecāku žūrijas un 2 no Bērnu/Jauniešu žūrijas grāmatu kolekcijas;
 4. aizpildi elektronisko anketu par izlasītajām grāmatām;
 5. gaidi akcijas rezultātus.

Izlozes kārtība.

Balvu izlozē piedalīsies visas aizpildītās BJVŽ 2019 elektroniskās anketas, kuras aizpildījuši vīrieši (vismaz 18 gadus veci) laika posmā līdz 31.01.2020.
Ievērojot tradīciju, balvas izlozēs LNB Bērnu literatūras centra darbinieki kopā ar skolniekiem‑ēnām 2020.g. Ēnu dienā (datums tiks precizēts).

Akcijas laimētāju vārdus publicēsim Lasāmkokā nedēļas laikā pēc izlozes veikšanas – https://lasamkoks.lv/pieaugusie/lat/bernu_un_jauniesu_zurija/viriesi__tevi__lasitaji_/.

Ar akcijas laimētājiem sazināsimies personīgi. Balvas pasniegsim “Lielajos lasīšanas svētkos” 07.03.2020. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Lāsma Badamšina

Latvijas Nacionālās bibliotēkas
Bērnu literatūras centra galvenā bibliotekāre
E-pasts: lasma.badamsina@lnb.lv
Tālr.: 67716040
www.lasamkoks.lv
https://twitter.com/bernu_zurija

Pievienotie faili

Komentāri