Noteikumi

Pirmajās interneta lietošanas reizēs bērniem tiek iedibināti interneta izmantošanas paradumi. Pirmskolas vecuma bērniem patīk veikt atkārtotas darbības un šis ir piemērots veids, kā maziem bērniem mācīt un pilnveidot drošas lietošanas paradumus un darbības.

Bērni līdz 7 gadu vecumam pilnībā neizprot internetā pieejamo saturu un nevar atšķirt, piemēram, reklāmas no faktiskā satura. Šādā vecumā bērniem nepieciešama vecāku palīdzība, lai atrastu piemērotus materiālus. Bērni bieži vien nesaprot atšķirību starp interneta lietošanu un spēļu spēlēšanu vai zīmēšanu savā datorā.

Ģimenes, kurās ir šīs vecuma grupas bērni, var izveidot noteikumus par datora izmantošanu.

  • Veselības apsvērumu dēļ jāierobežo laiks, kādu var pavadīt pie datora.
  • Datoru novietojiet dzīvojamajā istabā. Ieteicams, lai kāds no vecākiem būtu klāt, kad pirmskolas vecuma bērni lieto internetu.
  • Iepriekš jāvienojas, ka pirmskolas vecuma bērni var atvērt tikai pazīstamas interneta lapas. Bērni, kuriem ir priekšzināšanas darbā ar datoru, pazīstamas lapas var atrast interneta pārlūka izvēlnē Izlases.
  • Visdrošākais šīs situācijas risinājums ir izveidot personīgu darbības vidi, kas paredzēta bērnam un kurā ir atļauta piekļuve tikai noteiktām interneta vietnēm.

Komentāri