Grāmatas “Vai grāmatai ir knābis?” atvēršanas svētki

2023. gada 26. January

Sestdien, 4. februārī plkst. 13.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas 7. stāvā notiks Ģimeņu sestdiena un grāmatas “Vai grāmatai ir knābis?” atvēršanas svētki. Uz pasākumu aicina Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrs un LNB Atbalsta biedrība.

Grāmatas atvēršanas svētkos būs iespēja satikt dzejnieci Inesi Zanderi un piedalīties mākslinieces Rūtas Briedes grāmatzīmju darbnīcā. Radošo darbnīcu atbalsta SIA “Jelgavas Tipogrāfija”.

“Vai grāmatai ir knābis?” ir Ineses Zanderes un Rūtas Briedes bilžu grāmata pirmsskolas vecuma lasītājiem. Tā mudina vecākus un bērnus iepazīt bibliotēkas un izpētīt grāmatu pasauli. Kopā ar grāmatas galveno varoni pūčulēnu Elmāru, viņa draugiem un bibliotēkas Pūci mazie lasītāji uzzina, pa kurām durvīm ieiet grāmatā, vai bildes prot stāstīt, vai grāmatās dzīvo skudras, un, protams, arī to, vai grāmatai ir knābis.

Grāmatiņas tapšanu iedvesmojusi LNB Atbalsta biedrība. "Vai grāmatai ir knābis?" tapusi īpaši "Grāmatu startam" - lasīšanas veicināšanas programmai 3–4 gadus jauniem lasītājiem. Tā iepazīstina ar bibliotēkām un grāmatām, mudina lasīt, iedvesmo ģimenes kopā doties aizraujošā piedzīvojumā un atrast lasītprieku. Katrs programmas dalībnieks saņem mazā lasītāja komplektu – krāsainā mugursomiņā atrodama bilžu grāmata “Vai grāmatai ir knābis?”, mīļlietiņa un vecākiem domāta brošūra par lasīšanu. “Vai grāmatai ir knābis?” iekļauta “Grāmatu starta” komplektā, pateicoties LR Kultūras ministrijas atbalstam. Programmu radījis LNB Bērnu literatūras centrs, to īsteno LNB Atbalsta biedrība un Latvijas bibliotēkas.

Grāmatu „Vai grāmatai ir knābis?“ iespējams iegādāties LNB veikalā Draugu telpā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāvā vai eveikalā – eveikals.lnb.lv.

Informāciju sagatavoja:
Sanita Kitajeva
LNB Atbalsta biedrība
29355624, sanita@gaisma.lv
www.gaisma.lv

Komentāri

Atlikuši 1000 simboli