Agris Liepiņš

1959

Biogrāfija

Mācījies Zentas Ozolas Rīgas 5. vidusskolā, beidzis J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu Pētera Upīša vadībā. A. Liepiņš ir karikatūrists un senās Latvijas vēstures pētnieks. Daudzos preses izdevumos publicējies kopš 1982. gada. Veidojis karikatūras žurnālam Dadzis, ilustrācijas žurnāliem Liesma, Zīlīte, Skola un Ģimene un citiem periodiskajiem izdevumiem. Bijis laikraksta Lauku Avīze mākslinieks, žurnāla Dadzis galvenais mākslinieks. Ir veidojis daudzus komiksus, kas izdoti arī atsevišķās grāmtās. Deviņdesmitajos gados pievērsies politiskajai karikatūrai un laikrakstā Dienas bizness veidojis vizuāli precīzus aktualitāšu komentārus. Daudzu grāmatu vāku un ilustrāciju autors. Izdevniecības Latvijas Avīze sērijā Lata romāns veidojis ilustrācijas desmit grāmatām, jaunākā no tām M. Grietēnas dāmu detektīvs Šinšilla (R.: Lauku Avīze, 2010).

Agris Liepiņš ir uzcēlis Lielvārdes valdnieka Uldevena senlatviešu koka pili, kādas pirms 800 gadiem bijušas gandrīz katrā lielākā Latvijas pilskalnā, izdevis grāmatu Senā Latvija (R.: Zvaigzne ABC, 2009), kurā ar zīmējumu, fotogrāfiju un teksta palīdzību stāsta par 9. – 12. gadsimta Latvijas teritorijas iedzīvotāju dzīvesvietām, apģērbu, zirgu rotāšanas tradīcijām, cilvēku nodarbošanos, sevišķi tirgošanos, kalšanu un podniecību, ilustrējis grāmatu Kuršu vikingi (V. Rūmnieks, A. Migla. R.: Zvaigzne ABC, 2009). Šī grāmata nominēta 2010. gada Jāņa Baltvilka balvai.
Vēloties makslimāli precīzi saglabāt savu ideju un iecerēto ilustrāciju vietu un nozīmi grāmatas saturā, A. Liepiņš pats sarakstījis un arī ilustrējis vēsturisku romānu. Tā pamatā sena leģenda par igauņu skaistuli Elmīnu un Beverīnas valdnieka Tālivalža dēlu Rameķi (Elmīna. R.: Lauku Avīze, 2010).

 

 

Tā ir iespēja acu horizonta līniju nolaist zemāk par metru un atklāt, ka arī no šī redzes punkta pasaule ir neparasti brīnumjauka. (Agris Liepiņš)

Norādes uz portfolio: