Edmunds Jansons

1972

Biogrāfija

Beidzis Rīgas Poligrāfijas arodvidusskolu, animācijas filmu studijas Dauka animatoru kursus, Latvijas Kultūras akadēmijas TV režijas kursu un Vissavienības Valsts kinematogrāfijas institūta animācijas režijas kursu. Darbojas kā režisors, animators un datorgrafiķis – šajās jomās guvis ievērojamus panākumus, viņa veidotās bērnu animācijas filmas iekļautas daudzu starptautisku festivālu programmās ASV, Portugālē, Čehijā, Brazīlijā, Vācijā, Zviedrijā, Itālijā, Polijā, Krievijā un citās valstīs.

Saņēmis arī vairākus apbalvojumus par animācijas filmām dažādos konkursos (piemēram par filmu Pavasaris Vārnu ielā, 2009). 2008. gadā sadarbībā ar Latvijas Nacionālo operu veidojis video un animāciju bērnu operas izrādei Leļļu opera. Veiksmīgā sadarbībā ar dzejnieci Inesi Zanderi un izdevniecību liels un mazs tapušas vairākas bērnu grāmatas, kas nominētas gan Jāņa Baltvilka balvai grāmatu mākslā 2006 – Limonāde (I. Zandere. R.: liels un mazs, 2005), gan arī Grāmatu mākslas konkursos Zelta ābele 2007Ja tu esi sivēns. 25 mīklupanti (I. Zandere. R.: liels un mazs, 2006) un Zelta ābele 2008 – Brīnumbēbīša gads (I. Zandere. R.: liels un mazs, 2008). Ar šo grāmatu E. Jansons iekļauts IBBY pasaules ilustratoru 2010. gada goda sarakstā.

2009. gadā saņēmis Gada balvu grāmatniecībā un Jāņa Baltvilka balvu grāmatu mākslā par ilustrācijām Nēderlandes autora Ž. Frīnsa (Jacques Vriens, 1946) grāmatai Skolotājs Jāps var visu (tulkojums I. Paklone, māksliniece Ū. Laukmane. R.: liels un mazs, 2009).

 

 

Un ja runā par bērnu grāmatām kā greznumlietām, tad tās laikam ir vērtīgākais ko vērts mājās turēt. (Edmunds Jansons)

Norādes uz portfolio: